Reprezentant de vanzari - Timisoara

2017-08-15

Vrei sa te alaturi unei echipe de profesionisti? MCA cauta un nou coleg dornic sa contribuie la succesul celui mai mare producator de usi de garaj si termo-storuri din Romania.

Responsabilitati:

  • Acopera zona judetului alocat
  • Prospecteaza permanent zona de activitate pentru identificarea clientilor potentiali
  • Stabilieste intalniri cu potentiali clienti din zona de activitati
  • Introduce clientii potentiali in baza de date si mentine la zi situatia acestora in sistem
  • Acorda analiza tehnica si financiara clientilor cu care intra in discutie
  • Negociaza si semneaza contracte de vanzari conform politicii de vanzari a companiei
  • Urmareste buna derulare a contractelor pana la finalizarea lucrarii si incasarea acesteia
  • Raporteaza zilnic activitatea catre superior
  • Culege informatii despre concurenta
  • Propune oportunitati de dezvoltare a zonei de activitati
  • Realizeaza planul lunar si anual de vanzari
  • Intelege si urmareste obiectivele companiei
  • Actioneaza in spiritul valorilor companiei

Candidatul ideal:

  • Experienta de minim 2 ani in vanzari
  • Experienta in vanzarea de materiale si solutii in domeniul constructiilor constituie un avantaj
  • Cunostinte avansate de Excel, calcul tehnic, calcul financiar
  • Buna cunoastere a pietei din zona aferenta
  • Studii: absolvent de facultate profil tehnic
  • Orientare catre client si rezultate
  • Bune abilitati de planificare si organizare a activitatii
  • Atitudine pozitiva
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Capaciatatea de a comunica eficient cu colegii indiferent de departament
  • Indeplinirea indatoririlor cu seriozitate si responsabilitate
  • Dorinta de a invata si imbunatati rezultatele activitatii
  • Integritate

Oferim:

  • Posibilitatea de a lucra pentru cel mai mare producator local din domeniul usilor de garaj si rulourilor exteriore
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru placut, bazat pe respect
  • Sistem competitiv de remunerare bazat pe salariu si bonus in functie de realizari
  • Beneficii: tichete de masa
  • Instrumente de lucru: masina, laptop, telefon mobil, internet, materiale promotionale, pregatire tehnica

Descrierea companiei:

MCA este cel mai mare producator de usi de garaj sectionale si rulouri exterioare de pe piata autohtona, avand o retea de distributie nationala, sase filiale in tara (Bucuresti, Brasov, Timisoara, Cluj, Arad si Iasi) si logistica sustinuta de dotari moderne, birouri si hala de productie tehnologizata.

Cu o experienta de peste 15 ani in piata, succesul grupului de companii MCA este rezultatul responsabilitatii cu care trateaza produsele, clientii, angajatii, furnizorii, mediul si intreaga comunitate in care activeaza.

Calitatea produselor MCA a fost sustinuta de un proces continuu de inovare si control al calitatii. Produsele fabricate sub brandul MCA si-au facut loc pe piata din Europa de Vest, datorita nivelului inalt de calitate recunoscut atat de clientii rezidentiali, cat si de clienti industriali.

Organizarea MCA este una de tip antreprenorial in care respectul si corectitudinea sunt valori fundamentale, oferind tuturor persoanelor dreptul de exprimare si de asumare de noi oportunitati si responsabilitati.

Va rugam sa aplicati trimitand CV-ul dumneavoastra la resurseumane@mcagrup.ro mentionand numele pozitiei pentru care aplicati.