Operator procesare comenzi

2017-08-14

Vrei sa te alaturi unei echipe de profesionisti? MCA cauta un nou coleg dornic sa contribuie la succesul celui mai mare producator de usi de garaj si termo-storuri din Romania.

Candidatul ideal

  • Experienta in procesare de comenzi
  • Ii plac procesele si sistemele
  • Are propriul sistem de verificare
  • Lucreaza in Excel cu formule
  • Lucreaza cu o platforma electronica
  • Are propriile criterii de prioritizare a activitatii aliniate cu colegii
  • Este rabdator si atent la detalii
  • Este diplomat in interactiunile cu colegii

Competente:

  • atentie la detaliu
  • planificare si organizare
  • capacitate de lucru cu activitati repetitive
  • comunicare clara scrisa si verbala
  • orientare spre client
  • munca in echipa
  • integritate
  • initiativa
  • preocupare pentru dezvoltarea personala

Descrierea jobului

  • Preia comenzile venite de la departamentul vanzari
  • Face calculatii de pret urmarind conditiile comericale ale clientilor
  • Verifica stocurile si perioadele de livrare
  • Introduce comenzile in sistem si face fsele de comanda catre productie
  • Urmareste evolutia comenzilor si informeaza clientii interni de modificari de stoc
  • Informeaza clientii interni asupra termenelor de productie si livrare ale comenzilor plasate