Account Manager

2018-09-04

Cautam un Account manager responsabil de dezvoltarea cifrei de afaceri in segmentul de piata al rulourilor exterioare pentru care am investit intr-o tehnologie unica pe piata romaneasca. Candidatul ideal are rezultate excelente in generarea vanzarilor din prospectarea pietei si gestionarea clientilor existenti. Este capabil sa identifice telefonic nevoile clientilor si are capacitatea de a crea impreuna cu ei solutia tehnica potrivita pe care o transforma apoi intr-o comanda ferma.

Candideaza acum pentru acest post

Completeaza formularul si noi te vom suna!

Responsabilitati:

  • Atingerea cifrei de vanzari pe zona arondata
  • Prospectarea pietei si identificarea de noi clienti B2B
  • Gestionarea relatiei cu clientii existenti urmarind satisfacerea nevoilor acestora
  • Generarea si urmarirea ofertelor
  • Transformarea ofertelor in comenzi ferme si introducerea lor in sistem
  • Urmarirea comenzilor pana la livrare colaborand cu celelalte departamente (procesare, productie, aprovizionare/logistica)

Candidatul ideal:

  • Experienta relevanta in vanzari
  • Studii superioare ideal tehnice
  • Lucrează in Excel cu formule,
  • Navigare online

Competente

  • Asculta activ nevoile clientilor si genereaza solutii impreuna cu ei
  • Este organizat, capabil sa prioritizeze activitea
  • O persoana ambitioasa, orientata spre atingerea rezultatelor
  • Are resurse pentru a nu fi afectat de situatiile dificile si a gasi noi solutii
  • Isi asuma ceea ce promite si duce lucrurile la capat
  • O persoana care sprijina rezultatul echipei

Oferim:

  • Un sistem de salariu si comisionare pe masura rezultatelor tale
  • Un program de pregatire adaptat nevoilor tale
  • Tichete de masa
  • Transport decontat
  • Prima de Craciun si de Paste
  • Abonament gratuit la Bookster
  • Preturi speciale la produsele companiei
  • Control oftalmologic gratuit la sediul companiei
  • Abonamente la Medlife si 7 Cards negociate la un pret avantajos pentru angajati

Descrierea companiei:

MCA este cel mai mare producator de usi de garaj sectionale si rulouri exterioare de pe piata autohtona, avand o retea de distributie nationala, cinci filiale in tara (Bucuresti, Brasov, Timisoara, Cluj si Iasi) si logistica sustinuta de dotari moderne, birouri si hala de productie tehnologizata.

Cu o experienta de 20 ani in piata, succesul grupului de companii MCA este rezultatul responsabilitatii cu care trateaza produsele, clientii, angajatii, furnizorii, mediul si intreaga comunitate in care activeaza.

Calitatea produselor MCA a fost sustinuta de un proces continuu de inovare si control al calitatii. Produsele fabricate sub brandul MCA si-au facut loc pe piata din Europa de Vest, datorita nivelului inalt de calitate recunoscut atat de clientii rezidentiali, cat si de clientii industriali.

Organizarea MCA este una de tip antreprenorial in care respectul si corectitudinea sunt valori fundamentale, oferind tuturor persoanelor dreptul de exprimare si de asumare de noi oportunitati si responsabilitati.

Va rugam sa aplicati trimitand CV-ul dumneavoastra la resurseumane@mcagrup.ro mentionand numele pozitiei pentru care aplicati sau prin platforma ejobs.ro